Spotkanie z Teresą Nietykszą

3 sierpnia, 2021

Wraz ze Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem i Alicją Łuczak Prezes Stowarzyszenia Nasze Kaliskie zapraszamy na spotkanie z Teresą Nietykszą poświęcone postaci jej ojca Józefa Szweda, kierownika Szkoły Podstawowej w Żelazkowie w okresie powojennym.
Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 w naszej bibliotece.
Nasz gość opowie o Wołyniu, kolejach życia swego ojca, dzieciństwie na wsi po Kaliszem, burzliwych losach wojennych i wreszcie Jego pracy w Szkole w Żelazkowie.

Zaprezentujemy także książkę "Odcinek" Teresy Nietykszy, poświęconą losom Jej rodziny.