Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Jak się zapisać

Aby wypożyczać do domu zbiory biblioteczne należy zapisać się do biblioteki.

Osoby dorosłe prosimy o:
- przybycie do biblioteki,
- przedstawienie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem i nr pesel
- obywateli innych krajów o okazanie paszportu lub innego dokumentu ze zdjęciem
- zapoznanie się się z regulaminem biblioteki i podpisanie zobowiązania do jego przestrzegania.

Osoby niepełnoletnie prosimy o:
- zgłoszenie się ze swoim opiekunem (np. jednym z rodziców)
- opiekuna prosimy o przedstawienie bibliotekarzowi dowodu tożsamości z peselem oraz numeru pesel dziecka.
- zapoznanie się z regulaminem biblioteki i podpisania zobowiązania do jego przestrzegania (dziecko i jego opiekun).

Po spełnieniu tych formalności wydawana jest bezpłatnie karta biblioteczna, którą uprawnia do wypożyczania materiałów bibliotecznych.

Zobacz regulaminy biblioteki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Zapisanie się do biblioteki jest bezpłatne.
  • Wydanie pierwszej karty bibliotecznej jest bezpłatne. W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty należy zgłosić się do biblioteki. Wystawimy następną kartę, jednak wtedy opłata wynosi 5 zł.
  • Karta biblioteczna jest dokumentem potwierdzającym prawo do wypożyczania książek i innych zbiorów bibliotecznych. Bibliotekarz nie ma obowiązku potwierdzania tożsamości czytelnika w inny sposób. Dlatego w razie zagubienia lub kradzieży, prosimy o bezzwłocznie powiadomienie nas o tym fakcie. Kartę zablokujemy, by nie mógł się posługiwać nią ktoś nieuprawniony.
  • Wypożyczanie materiałów bibliotecznych jest bezpłatne. Jednak pobieramy opłaty za przetrzymanie w wysokości 10 groszy od każdej jednostki inwentarzowej za każdy dzień powyżej ustalonego terminu.
  • Aby uniknąć opłat za przetrzymanie należy zgłosić u bibliotekarza chęć przedłużenia terminu zwrotu bezpośrednio w bibliotece, telefonicznie lub e-mailem. Ważne jest by zrobić to najpóźniej w ostatnim dniu terminu.
  • Bibliotekarz może odmówić przedłużenia terminu książek i materiałów, na które czeka inna osoba (np. bestsellerów, lektur szkolnych).
  • W razie zagubienia lub zniszczenia książki (także zalania!) prosimy od odkupienie tego samego tytułu. Nie musi to być książka nowa, jednak powinna być w dobrym stanie. Jeśli okaże się to niemożliwe, prosimy o kontakt. Uzgodnimy wtedy inne tytuły, które można przekazać w zamian za zagubione egzemplarze. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu