XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera

2 marca, 2023 (zaaktualizowano:8 marca, 2023)

Zapraszamy młodzież klas 7 i 8 oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Stefana Gillera organizowanym przez naszą bibliotekę, pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy życzliwą atmosferę, możliwość współpracy i oceny fachowego jury oraz jak zawsze wyborne nagrody.
W tym roku proponujemy uczestnikom poezje Wisławy Szymborskiej. Zgłoszenia za pośrednictwem szkół i biblioteki do 3 kwietnia 2022 r.

Organizator:
Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku

Patronat:
Starosta Powiatu Kaliskiego

Cele konkursu:
- zaakcentowanie obchodów roku Wisławy Szymborskiej
- popularyzacja wśród młodego pokolenia postaci i twórczości Wisławy Szymborskiej
- kształtowanie umiejętności recytatorskich wśród młodzieży
- kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów bibliotek stacjonarnych i cyfrowych

Zasady uczestnictwa:
- konkurs jest przeznaczony dla młodych czytelników bibliotek Kalisza i Powiatu Kaliskiego (uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy chcą zgłosić się do konkursu poprzez bibliotekę)
- uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych (uczniów, którzy zgłoszą się poprzez szkołę, do której uczęszczają)
- każda biblioteka publiczna lub szkoła uczestnicząca w konkursie może zgłosić do 3 uczestników
- zadaniem konkursowym będzie recytacja z pamięci utworu Wisławy Szymborskiej wybranego samodzielnie przez Uczestnika konkursu (może to być 1 wiersz lub więcej, ale ok. 2,5-3 minuty recytacji)
- Uczestnicy będą oceniani w 2 kategoriach wiekowych:
a) młodzież klas 7 i 8 szkół podstawowych
b) młodzież szkół ponadpodstawowych

Miejsce przeprowadzenia konkursu:
Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku, 62-860 Opatówek, ul. Kościelna 15

Data konkursu:
18 i/lub 19 kwietnia 2023 r. Zależne o liczby uczestników. O dokładnej dacie i godzinie konkursu Uczestnicy zostaną powiadomieni po upływie terminu zgłoszeń.

Zgłoszenia uczestników:
Prosimy o zgłaszanie uczestników najpóźniej do poniedziałku 3 kwietnia 2023 r. na e-mail: biblioteka@opatowek.pl

Zgłoszenie polega na przesłaniu na e-mail skanu lub czytelnego zdjęcia wypełnionej Karty zgłoszenia na XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera (Załącznik nr 1 do Regulaminu) wraz z wszystkimi podpisami oraz złożeniu u Organizatora w dniu Konkursu oryginału wypełnionej Karty zgłoszenia na XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera.

Wypełnioną Kartę zgłoszenia można także dostarczyć osobiście lub korespondencyjnie do siedziby Organizatora.

Prosimy o oczekiwanie na telefoniczne potwierdzenie zgłoszenia od organizatorów. W razie jego braku, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 510-456-021 lub 62 76 18 209

Ocena i nagrody:
- recytacje będzie oceniało jury powołane przez organizatora konkursu
- laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody.