Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Promocja książki "Z dziejów Opatówka..." Jadwigi Miluśkiej-Stasiak

18 września, 2023

„Z dziejów Opatówka  od czasów najdawniejszych do 1939 r.” autorstwa Jadwigi–Miluśkiej Stasiak, to najnowsza publikacja Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, która miała swoją promocję w sobotę 16.09.2023 r. Wydarzenie istotne dla lokalnej społeczności, ważne dla naszej biblioteki, ale szczególnie ważne dla samej autorki, gdyż wydanie i promocja książki były zwieńczeniem jej wieloletniej pracy badawczej nad dziejami Opatówka.

W spotkaniu uczestniczyła ogromna liczba zainteresowanych, którzy z wypowiedzi Jadwigi Miluśkiej–Stasiak i ciekawej prezentacji, dowiedzieli się o początkach jej pasji do zgłębiania wiedzy o regionie, o sposobach gromadzenia informacji, częstych wyjazdach do archiwów w kraju i za granicą, osobach, które wspierały autorkę podczas jej poszukiwań i prac badawczych.

Książka liczy ponad 600 stron, jest bogato ilustrowana, zawiera obszerny indeks nazwisk i posiada entuzjastyczne recenzje naukowe. Obecny na spotkaniu prezes KTPN, redaktor tej doskonałej publikacji prof. Krzysztof Walczak podkreślił, że takiego obszernego opracowania naukowego dziejów z pewnością nie posiada żadne miasto wielkości Opatówka.

Autorka usłyszała wiele słów szczerego i zasłużonego uznania. Gratulacje składali: Sebastian Wardęcki burmistrz Gminy Opatówek, przedstawiciele Rady Miejskiej Gminy Opatówek z przewodniczącym Mariuszem Małoburskim, przedstawiciele Klubu Radnych „Społecznicy” Opatówek oraz wiele osób prywatnych.

Z rąk przedstawicieli Rady Powiatu Kaliskiego z przewodniczącym Janem Adamem Kłyszem oraz Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala Jadwiga Miluśka–Stasiak otrzymała nadany Uchwałą Zarządu Powiatu Kaliskiego, tytuł honorowy „Osobowość Powiatu Kaliskiego” w roku 25–lecia Powiatu Kaliskiego za działalność regionalną oraz promowanie lokalnej kultury, historii i tradycji. Nie mogło zabraknąć także podziękowań i gratulacji od naszego zespołu bibliotecznego, które przekazała dyrektor Małgorzata Matysiak.

Cieszymy się, że nasza biblioteka miała wkład w wydanie tej niezwykłej monografii. Dziękujemy autorce za zaufanie, dziękujemy wielu osobom za szczerą współpracę i pomoc w gromadzeniu materiałów, wsparcie merytoryczne, rzeczowe oraz pomoc w organizacji wydarzenia, tutaj szczególnie wicedyrektor Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Jolancie Golickiej i pracownikom muzeum. Za piękne zdjęcia dziękujemy Tomaszowi Potemkowskiemu.

Zapraszamy do lektury książki. Do wypożyczenia i kupienia w bibliotece.


Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu