Z kotem Fryderykiem rowerem przez Europę - Ola Mae

25 kwietnia, 2024

Podróżniczka Ola Mae 5 kwietnia 2024 r. zabrała nas w rowerową podróż po Europie. Towarzyszył jej rodowity Włoch, kot Fryderyk...
W czasie pandemii, po stracie pracy, spontanicznie postanowiła wyjechać. Czy spodziewała się, że przemierzy na rowerze 12 krajów Starego Kontynentu i zajmie jej to 13 miesięcy? Jej wyczyn zyskał Nagrodę Dziennikarzy oraz Publiczności - Kolosy 2021.
Jak przebiegała ta podróż i co z niej, oprócz kota przywiozła z sobą do domu... można było dowiedzieć się na spotkaniu w naszej bibliotece. Jeśli nie dotarliście - żałujcie, ale macie szansę przeczytać o tym w książce naszej gościni "Cebula Czarownic". Już w naszych zbiorach.

Spotkanie odbyło się dzięki Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Stowarzyszeniu Twórcze Horyzonty ze Wschowy oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego.